کارخانه تولید پارچه

چهار فرآیند اساسی یک کارخانه تولید پارچه:

مرحله 1: چرخش

بوته های پنبه پس از برداشت عدل بندی می شوند. پنبه خام حاوی ناخالصی های زیادی مانند گرد و غبار، خاک و غیره خواهد بود. بنابراین، پنبه را برای تمیز کردن کوبیده می شود. پس از تمیز کردن، پنبه به شکل ورقه صاف است، نخ های پنبه ای برای افزایش دوام و طول خشن می شوند.

پس از اتمام ریسندگی، با افزودن مقداری مواد شیمیایی در مسیر بافت، مواد به مرحله سایزبندی می‌رسند تا نخ پنبه‌ای بادوام‌تر، براق‌تر، صاف‌تر و چشم‌نوازتر شود.

مرحله 2: بافتن

در کارخانه پارچه، فرآیند بافت نسبتاً مشابه روش های سنتی است. با این حال، ماشین‌های امروزی با تکنولوژی بالا، سرعت بیشتری دارند و پارچه‌های بهتری آزاد می‌کنند. بافندگی فرآیند ترکیب نخ های پود و تار برای ساختن پارچه است. پس از اتمام فرآیند بافت، پارچه با فشار و دمای بالا همراه با تعدادی مواد خاص پخته می شود.

این به جداسازی ناخالصی ها، خلاص شدن از شر مواد مضر برای پوست کمک می کند. پس از آن، پارچه برای افزایش توانایی جذب رطوبت و جذب رنگ ها برای رنگرزی به بهبود خود ادامه می دهد. آخرین مرحله در بافت، سفید کردن است که به تمیز کردن چربی کمک می کند، رنگ طبیعی را حذف می کند تا رنگرزی زیباتر شود.

مرحله 3: رنگرزی

قبل از رنگ‌آمیزی، پارچه با رنگ‌ها و سایر مواد به‌ویژه درمان می‌شود تا توانایی چسبندگی آن به رنگ‌ها افزایش یابد. فرآیند رنگرزی نسبتاً زمان بر است و از موادی استفاده می شود که به پارچه کمک می کند تا رنگ زیبایی را آزاد کند. پس از رنگرزی، تاسیسات نساجی چندین بار پارچه را می شویند تا ترکیبات و کثیفی های باقی مانده روی پارچه جدا شوند. مرحله آخر تمیز کردن است که باعث نرم شدن پارچه، افزایش دوام و جلوگیری از جمع شدن آن می شود.

انتخاب مکان برای کارخانه پارچه، زرین پود یک مقصد ایده آل است

تاثیر تعیین محل کارخانه پارچه بسیار تجمیع شده است، این یک راه حل مهم برای ایجاد مزیت رقابتی و بهبود عملکرد تجاری با رضایت محصولات و خدمات بهتر، سریعتر و ارزانتر بدون نیاز به سرمایه گذاری اضافی است.

تعیین محل کسب و کار مناسب به ایجاد فرصت هایی برای کسب و کارها برای تماس با مشتریان، بهبود توانایی جذب مشتریان، نفوذ و اشغال بازارهای جدید، ارتقای تولید و توسعه کسب و کار، افزایش فروش و سود کمک می کند.

مکان یابی مشاغل یک اقدام مهم برای کاهش هزینه های تولید است. تصمیم برای تعیین محل کسب و کار به شدت بر هزینه های عملیاتی، به ویژه هزینه حمل و نقل مواد خام و محصولات تأثیر می گذارد.

تعیین محل معقول کارخانه پارچه نیز یکی از منابع کلیدی کسب و کار را ایجاد می کند. این امکان را به کسب و کارها می دهد تا مناطق دارای منابع و محیط تجاری مطلوب را شناسایی و انتخاب کنند و از مزایای محیط برای استفاده بهینه از پتانسیل داخلی خود استفاده کنند.

آیا شرکت باید یک کارخانه پارچه بسازد یا اجاره کند؟

با پیدا کردن یک محل اجاره ارزان قیمت، اکثر شرکت ها تصمیم می گیرند که یک کارخانه پارچه بسازند. این راه حل برای مشاغل با سرمایه سرمایه گذاری بالا، شرکت های بزرگ و با ثبات خوب و مناسب است که به بهینه سازی هزینه های بلند مدت کمک می کند.

در همین حال، برای شرکت های خارجی که به تازگی شروع به سرمایه گذاری می کنند، شرکت های کوچک و متوسط ​​اغلب کارخانه ها را اجاره می کنند. کارخانه برای اجاره، انتخاب گسترده ای از انواع کارگاهی مانند کارگاه با دفاتر و کارخانه با جرثقیل در اجاره کارخانه تولید معقول را در اختیار شرکت ها قرار می دهد. شرکت ها در زمان و هزینه ها صرفه جویی می کنند و سریعتر از ساخت و ساز به تنهایی کار می کنند.

– محل کارخانه دارای ترافیک مناسب، نزدیک بزرگراه است

– حمل و نقل اطراف عالی است، برای جابجایی آسان است

– طراحی کارخانه نیاز به بهینه سازی و تضمین ایمنی دارد

هزینه خرید زمین برای ساخت کارخانه پارچه ارزان نیست. چرا راه حل مطمئنی یعنی اجاره کارخانه را انتخاب نمی کنید؟ هزینه اجاره یک کارخانه پارچه قطعا کمتر از خود ساخت است. با یک کارخانه برای اجاره، ظرف یک هفته، شرکت‌ها فرآیند تولید را فوراً و به‌طور قابل توجهی سریع آغاز می‌کنند و در زمان بیشتری نسبت به ساخت کارخانه توسط خودشان صرفه‌جویی می‌کنند.

به عنوان یک صاحب کسب و کار، باید تمام الزامات مهم و ضروری کارخانه پارچه را درک کنید. امیدواریم با اطلاعات داده شده در بالا، درک بهتری برای انتخاب بهینه ترین گزینه برای کسب و کار خود داشته باشید. برای مشاوره بیشتر با ما تماس بگیرید.

پست های مرتبط

تولید پارچه

بافندگی چیست؟

قبل از شروع بهتر است بدانید که بافتن فرآیندی است که از طریق آن نخ ها برای به دست آوردن پارچه ها در هم تنیده

ادامه مطلب