فرق پارچه ترک با ایرانی

اکثر ما فکر می کنیم که اگر یک پارچه ایرانی باشد شاید بی کیفیت باشد، این موضوع را قبول دارم که در بعضی از اجناس، خط تولید ها و تکنولوژی های کشور های پیشرفته تر بر روی کیفیت کالا تاثیر مثبت دارد. اما امروزه بسیاری از پارچه های ایرانی با وجود طراحان خبره توانسته اند با مدل خارجی خود رقابت بکنند.معمولا پارچه های ترک بافت زمینه مشخصی دارند و حتی اگر کالیته آن هارو مورد بررسی قرار دهیم پشت پارچه هم بافت و طرح مشخص شده وجود خواهد داشت که به راحتی قابل تشخیص است.

یکی از نکات بسیار مهم برای تشخیص پارچه ترک یا ایرانی رنگ آن هاست. در پارچه های ترک معمولا از جنس تیره و مشکی استفاده نمی شود و معمولا از رنگ های شاد مصل نارنجی، سفید، سبز و… استفاده می شود. زیرا مورد استقبال مردم کشور ترکیه نبوده، بنابراین اگر پارچه ای دیدید که به شما گفتن جنسش ترک است و رنگ تیره ای داشت کمی به جنس آن پارچه شک کنید البته که همیشه این قضیه درست نیست.

به صورت کلی صنعت پارچه در کشور ترکیه سطح بسیار بالایی را داراست و شاید جنس های بسیار با کیفیت آن ها قابل مقایسه با جنس پارچه های کشور ما نباشد زیرا بسیار در این صنعت برتر هستند مثل کشور ما که در صنعت نفت و گاز بسیار جلوتر از کشور ترکیه هستیم.

پست های مرتبط

تولید پارچه

بافندگی چیست؟

قبل از شروع بهتر است بدانید که بافتن فرآیندی است که از طریق آن نخ ها برای به دست آوردن پارچه ها در هم تنیده

ادامه مطلب