پارچه تترون چیست؟

تترون نوعی پلی استر است که توسط صنایع ساخته می شود. برخلاف تصور اکثریت ، تترون ترکیبی از پلی استر و ابریشم مصنوعی نیست. بلکه تترون 100% پلی استر است.

آیا تترون قابل تنفس است؟

پنبه تترون پارچه ای نرم، قابل تنفس و تنفس است. با وجود الیاف مصنوعی موجود در ترکیب، پنبه تترون باعث ایجاد حساسیت یا تحریک نمی شود.

در چه مواردی از پارچه تترون استفاده می شود؟

تترون برای طیف وسیعی از کاربردها، از الیاف بستر گرفته تا مصارف صنعتی، ساختمانی، و مصالح داخلی از جمله مواد صنعتی عمومی، صندلی‌های ماشین و پارچه‌های غیر بافته مناسب است.

نخ پنبه تترون چیست؟

پارچه TC به پنبه تترون اشاره دارد. این ترکیب از پنبه و پلی استر است، اما نخ های پلی استر در پارچه همیشه بیش از 50 درصد از ترکیب کل با پنبه است.

تتورون 100% پلی استر است. Tetoron یک علامت تجاری ثبت شده Toray Industries است. تترکس ترکیبی از پلی استر و ریون است که ممکن است نام تتورون را اشتباه بگیرد.

به طور کلی، پنبه نسبت به پارچه پلی استر قابلیت تنفس بیشتری دارد و از این نظر برای خنک کنندگی برتری دارد. با این حال، قابلیت تنفس نه تنها بر اساس نوع الیاف مورد استفاده است، بلکه شاید مهمتر از آن به نحوه پیچاندن آن به نخ و بافته شدن به پارچه بستگی دارد.

پارچه تترون ریون، ترکیبی خاص از مواد مصنوعی است که شبیه بافت و نرمی پشم است که بسیار محکم است و مانند پشم جمع نمی شود.

پارچه TC به پنبه تترون اشاره دارد. این ترکیب از پنبه و پلی استر است، اما نخ های پلی استر در پارچه همیشه بیش از 50 درصد از ترکیب کل با پنبه است. پارچه TC به دلیل استحکام و دوام عالی، مقاومت در برابر چروک (چروک) و پایداری رنگ بالا همراه با ویژگی های بهداشتی خوب، بسیار محبوب است. اغلب برای انواع مختلف پیراهن های یکنواخت استفاده می شود. هویت شرکتی و لباس‌های سنگین‌تر برای کار. ما مجموعه متنوعی از پارچه های تی سی در ترکیبات، وزن، ساختار، تعداد نخ، طرح ها و رنگ های مختلف داریم.

پارچه پنبه TC به پلی استر و پارچه مخلوط پنبه اشاره دارد، ترکیب پلی استر بیش از 60٪ است، ترکیب پنبه کمتر از 40٪ است، یعنی “Dacron” یا “واقعا خنک” که به عنوان TC نیز شناخته می شود. اگر جزء پنبه بیشتر از 60٪ باشد (به طور کلی 65/35)، به آن CVC [ارزش اصلی پنبه] می گویند.

پارچه‌های پنبه‌ای TC پارچه‌های الیاف شیمیایی هستند که به راحتی عرق نمی‌شوند. احساس خاردار دارد. بدست آوردن الکتریسیته ساکن آسان است. وقتی کج باشد روشن به نظر می رسد.

ویژگی های پارچه نخی تی سی: نه تنها سبک پلی استر را برجسته می کند، بلکه مزایای پارچه نخی را نیز دارد. در شرایط خشک و مرطوب، کشش و مقاومت در برابر سایش، اندازه پایدار، انقباض کوچک، صاف، آسان برای چروک شدن، آسان برای شستشو و سریع خشک است و همچنین نمی توان آن را در دمای بالا اتو کرد و در آب جوش خیس کرد.

پارچه TC CVC به چه معناست؟

پارچه TC یا CVC مخفف هایی است که برای پارچه های ترکیبی مانند Terrycot به معنی تریلن و پنبه استفاده می شود. سپس CVC برای ترکیب پنبه با الیاف مصنوعی دیگر است اما در جایی که پنبه بیشتر از الیاف مصنوعی استفاده می شود به طور خلاصه پنبه اجباری بیش از 50 درصد است.

کدام TC برای ورق ها بهتر است؟

بهترین تعداد نخ برای ورق ها چیست؟ در آزمایش‌های ما، ملحفه‌های دارای رتبه برتر اغلب دارای تعداد نخ‌های بین 300 تا 500 هستند. هر چیزی بالاتر از 500 لزوماً بهتر نیست (بنابراین وقتی تعداد نخ‌ها را بیش از 1500 می‌بینید فریب نخورید).

پست های مرتبط

تولید پارچه

بافندگی چیست؟

قبل از شروع بهتر است بدانید که بافتن فرآیندی است که از طریق آن نخ ها برای به دست آوردن پارچه ها در هم تنیده

ادامه مطلب